Vanredna pres konferencija Građanskog saveza: Pozivamo građane na demonstracije!

Građanski savez (GS) smatra da je u toku pokušaj podjele BiH te da glavni tužilac Tužilaštva BiH Goran Salihović treba da izda nalog za hapšenje predsjednika RS Milorada Dodika i članova Komisije za provođenje referenduma u RS, rečeno je danas na vanrednoj pres-konferenciji GS-a povodom najavljenog referenduma u RS i neočekivanog otkazivanja sastanka Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira (PIK), piše Avaz.

– Neodržavanje sjednice PIK-a je jasan signal i nedvosmislen znak da su međunarodne garancije za primjenu Dejtonskom mirovnog sporazuma, dakle Ustava BiH ništavne. Jedini zaključak koji se nameće jeste da jedini način da se protivustavni i nelegalni referendum zaustavi je u rukama građana BiH i institucija ove države – kazao je predsjednik GS-a Reuf Bajrović.

Direktan link na članak.