HZHB je bila zločinački projekat Republike Hrvatske

Građanski savez (GS) smatra da je odluka Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju potvrda istorijske istine da je Republika Hrvatska već 1992. godine izvršila agresiju na Republiku Bosnu i Hercegovinu.

Poslije današnje odluke Žalbenog vijeća u suđenju Jadranku Prliću i ostalima nema nikakve sumnje da je vrhovništvo Republike Hrvatske, odnosno Franjo Tuđman, Gojko Šušak i Janko Bobetko konačna potvrda da je Hrvatska na teritoriji Bosne i Hercegovine vodila agresivni rat za hrvatsku Banovinu, i to progonom, istrjebljenjem, razaranjem, ubijanjem, silovanjem kao oružjem rata.

Građanski savez smatra da ova presuda potvrđuje zločinačku prirodu tzv. Herceg-Bosne, kao i svih poduhvata da se njeni ciljevi danas postignu mirnodopskim sredstvima.