GS u Novom Gradu: politiku iz Bihaća proširiti na cijelu BiH

Građanski savez (GS) jučer je održao javnu tribinu i sastanak sa članstvom i aktivistima GS-a iz Novog Grada. Nihad Čolpa, predsjednik GS-a, je iznio dosadašnje rezultate u širenju ideja građanske države i organizacija GS-a u proteklom periodu. Poseban akcent je stavljen na uspjehe u ispunjavanju datih obećanja u Bihaću u kojem GS vodi politiku kakva do sada nije vođena u našoj zemlji. GS planira da obračun sa korupcijom i budžetskim patriotizmom, koji su temelj programa stranke, iznese pred birače u predstojećoj kampanji. Čolpa je rekao da je GS drugačiji od ostalih političkih stranaka u BiH jer najveći broj ljudi u Građanskom savezu pripadaju poslijeratnoj generaciji ljudi koji ni na kakav način nisu učestvovali ratnom profiterstvu u BiH, stoga je naše razmišljanje usmjereno ka budućnosti.

Također, jučer je u Novom Gradu izabrano i rukovodstvo Opštinske organizacije GS. Za predsjednika je izabran Nail Gajević koji je prisutnima rekao da je GS jedina stranka u kojoj nema ljudi koji su svoj patriotizam naplatili milionima maraka iz budžeta i da će glasači prepoznati da je GS jedini spreman ići do kraja.

GS će u idućem periodu nastaviti sa širenjem ideja građanske države i obračuna sa budžetskim patriotizmom u direktnom kontaktu sa građanima.