GS: SDA je saučesnik nastojanja HDZ-a i SNSD-a da podijele OS BiH na etničke komponente

Mi u Građanskom savezu već mjesecima upozoravamo da su u toku nastojanja HDZ -a i SNSD-a da se Oružane snage podijele na etničke komponente i da SDA saučestvuje u tome, navodi Oslobođenje.

Odluku o korištenju resursa Oružanih snaga mogla je donijeti samo ministrica odbrane. Znajući odnose snaga, nema nikakve sumnje da Marina Pendeš nije smjela donijeti ovakvu odluku bez zelenog svjetla Dragana Čovića.

Usto, ovo je samo još jedan dokaz o tome kuda vodi otvoreno kapitulantstvo Bakira Izetbegovića i SDA. Ovo je prvi put od osnivanja Oružanih snaga da se koriste u obilježavanju 9. januara ili bilo kojeg entitetskog praznika i nema sumnje da pored osovine Čović – Dodik odgovnornost snose Izerbegović, njegov kabinet i SDA, saopštio je Reuf Bajrović, predsjednik Građanskog saveza povodom vijesti da će Oružane snage Bih učestvovati na obilježavnju 9. januara Dana Republike Srpske.

Direktan link na članak.