Građanski savez: Spriječiti referendum u RS-u

Građanski savez osudio je danas nezainteresiranost političkih stranaka o održavanju referenduma u Republici Srpskoj zakazanog za 25. septembar, kako se navodi u Oslobođenju.

Mišljenja su da vladajuće stranke ne pokazuju suštinsko zanimanje za ozbiljno protivljenje ovom pitanju.

Podsjetili su da je odluka o referendumu objavljena u Službenom glasniku, te da je imenovana Komisija za provođenje referenduma i određen budžet u visini od oko tri miliona KM za provođenje referenduma, a upravo te činjenice Građanski savez nazvao je nepovratnim i neopozivim.

Građanski savez izrazio je očekivanje da će oni koji su dobili mandat naroda na platformi snage i jedinstva da pokažu da su dorasli historijskom trenutku.

U saopćenju su naveli da zemlje Evropske unije, a posebno Njemačka, i dalje shvataju da većina bh. građana želi integraciju u EU.

Građanski savez smatra da je sada potrebno mobilizirati sve resurse, da se spriječi održavanje referenduma, zaključeno je u saopećnju.

Direktan link na članak.