Građanski savez odgovara I.B.-u: Bolje marginalci, nego kriminalci

Građanski savez (GS) odbacuje navode SDA koji su u sukobu sa zdravim razumom i logikom. Na tužilačke navode o konkretnom kriminalu vrha rukovodstva SDA, oni po običaju odgovaraju ličnim uvredama koje mi smatramo komplimentom jer dolaze iz usta kriminalno-zločinačke organizacije.

Jučerašnje saopštenje SDA, međutim, potvrda je da ta stranka institucionalno stoji iza kriminala za koji se sudi njenom generalnom sekretaru Amiru Zukiću i dvojici potpredsjednika, Mirsadu Kukiću i Asimu Sarajliću. SDA se stoga, u smislu kriminalne prirode te organizacije može jedino porediti sa HDZ-om Ive Sanadera. Jedina je razlika u tome što se njihov Sanader krije iza inicijala I.B.

GS se neće spuštati na nivo I.B.-a i SDA, ali ćemo podsjetiti javnost na mali dio duge istorije njihovih laži.

I.B. je u predizbornoj kampanji 2014. godine obećao sto hiljada radnih mjesta. Do sada je u njegovom mandatu iz Bosne i Hercegovine iselilo više naših građana nego pod okupatorskim austrougarskim režimom i dinastijom Karađorđević.

I.B. je narodu koji je preživio genocid godinu dana lagao da BiH ima dokaze da pokrene postupak revizije pred Međunarodnim sudom pravde u tužbi protiv Srbije. Nije uspio proći ni portira na ulazu u zgradu, a ono što je predao na sud u ime svih nas nije nikada obznanio iako je niz puta obećao da će to uraditi.

I.B. je za dvije i po godine vlasti uništio dvije koalicije sa probosanskim strankama dok se sve to vrijeme prema separatističkim i šovinističkim politikama Dragana Čovića i Milorada Dodika ponašao kapitulantski i podanički.

I.B. je izgubio pola SDA-ovog poslaničkog kluba u Parlamentarnoj skupštini BiH.

I.B. za šest godina mandata nije uspio dobiti bilo kakav sastanak u Washingtonu i doveo je zemlju na korak do međunarodne izolacije.

I.B. je predsjednik stranke čijem generalnom sekretaru i dvojici potpredsjednika se sudi u najvećem predmetu političke korupcije u poslijeratnoj BiH.

I.B.-ov najbolji prijatelj je policijskom službeniku prijetio da će mu „crnac silovati šćer“. Mi iz GS-a ne provodimo vrijeme s takvim ljudima iz sanitarnih razloga.

Nema nijednog člana porodice političke konkurencije koju megafoni i mediji I.B. nisu po njegovom nalogu provukli kroz blato tabloida, nema ničije majke, supruge i sestre koje ukoljice na njegovom platnom spisku nisu oljagale. Nema nikoga ko se od I.B.-a razlikuje u mišljenju da po njegovom nalogu nije proglašen četnikom, nema podjele u narodu koju nije produbio.

Mi u GS-u razumijemo I.B.-ovu paniku. Očito je da i on vidi ono što vidimo i mi: da je sve veći broj ljudi koji razumiju da nastavak porodične vladavine Izetbegovića znači nestanak Bosne i Hercegovine kakvu poznajemo. Ili I.B. ili Bosna i Hercegovina. I da će ovaj narod u izboru između BiH i I.B. izabrati Bosnu i Hercegovinu.

Mi u GS-u ćemo učiniti sve da do toga dođe jer naše članstvo, koliko god da broji, svi su na slobodi, te čine ljudi koji su za razliku od I.B. dali svojoj zemlji onoliko koliko su mogli onda kada je to bilo najpotrebnije. Za razliku od I.B. koji sa ovim narodom i ovom zemljom nije nikad podijelio ništa. U toj mjeri da godinama ne smije kroz Sarajevo proći bez tjelohranitelja.