Građanski savez na projekciji filma “Slobodni”

Građanski savez je danas 15.09.2016. godine prisustvovao projekciji filma „Slobodni“ u organizaciji Fond otvorenog društva BiH i Saveza organizacija za podršku osobama s intelektualnim teškoćama Federacije Bosne i Hercegovine Sumero.

Imali smo priliku vidjeti kako taj film o pravima osoba s invaliditetom nije klasična filmska prezentacija, nego su to ispovijesti osoba koje na delikatan način promatraju sebe i život koji žive, te se hrabro suočavaju sa važnim pitanjima.

Bilo nam je zadovoljstvo razgovarati, diskutovati i ohrabriti ove izvanredne osobe koje samo žele da budu prihvaćene u društvu upravo onakve kakve jesu.

Građanski savez želi podstaći preduzeća da zapošljavaju i osobe sa invaliditetom kroz poreske olakšice i druge stimulirajuće mjere.