Građanski savez (GS) traži ostavku policijskog komesara Kantona Sarajevo

GS traži ovim putem hitnu ostavku policijskog komesara Kantona Sarajevo, nakon sinoćnjeg ubistva dvije studentice u centru grada.

Nakon što je sigurnosna situacija u gradu i u kantonu mjesecima narušavana, smatramo da nakon sinoćnje tragedije, koja ide na dušu i rukovodstvu kantonalne policije, komesar Vahid Ćosić mora podnijeti ostavku.

Ako on sam to ne želi, pozivamo stranke koje čine većinu u kantonalnoj Skupštini da pokrenu proceduru njegovog opoziva putem Nezavisnog policijskog odbora.

Mi u GS-u smatramo da je nedopustivo da se kantonalni premijer, Elmedin Konaković, bavi ograničavanjem ljudskih sloboda na Messu, dok kriminalci nekažnjeno i slobodno hodaju gradom.

Ukoliko stranke većine u Skupštini Kantona Sarajevo ne pokrenu proces smjene Vahida Ćosića, onda neće biti sumnje da Ćosić uživa političku podršku većine i premijera Vlade Kantona.

Građanski savez ovin putem izražava najiskrenije saučešće porodicama ubijenih studentica.