9.maj Dan pobjede nad fašizmom

Povodom Dana pobjede nad fašizmom, delegacija Inicijative mladih Građanskog saveza, Arijana Hadžiomerović, Ozren Blagovčanin, Amar Ećo i ostali članovi, položili su vijenac na spomen obilježje “Vječna vatra” vojnim i civilnim žrtvama Drugog svjetskog rata u Sarajevu.

Iako su prošle 73 godine od pobjede nad fašizmom, svjedoci smo da je u našoj državi fašizam sve prisutniji iz dana u dan u obliku nacionalističkih partija i njihovih sljedbenika, te je primarni zadatak Građanskog saveza da se odlučno bori protiv novih pojava fašizma i podjela u Bosni i Hercegovini.

Ovom prilikom Inicijativa mladih Građanskog saveza želi sretan 9. maj Dan pobjede nad fašizmom istinskim antifašistima, kao i svim građanima naše domovine Bosne i Hercegovine.